Programy afiliacyjne i programy partnerskie

Programy Partnerskie czy też Programy Afiliacyjne - czym są?

Program Afiliacyjny jest programem partnerskim, w którym partner (bukmacher) wynagradza Cię za dostarczenie klientów dzięki twoim zabiegom marketingowym. Program afiliacyjny dzięki temu, to sposób, na zarabianie pieniędzy dzięki generowaniu ruchu (przy wykorzystaniu marketingu online, lub offline) do strony Partnera, lub poprzez marketing e-mailowy.

Sposób w jaki to działa, jest bardzo prosty: kiedy odwiedzający twoją stronę kliknie w link jaki znajduje się na twojej stronie, ten odwiedzający zostanie przekierowany na stronę Partnera. Jeżeli ten odwiedzający dokona transakcji na stronie Partnera, to wtedy otrzymasz prowizję z jego transakcji. Jeżeli odwiedzający nie dokona żadnych transakcji finansowych na stronie ty nic na tym nie stracisz. W obu sytuacjach jesteś wygrany.

Rodzaje prowizji dla partnerów:

* CPA (stałe wynagrodzenie po spełnieniu określonych warunków przez klienta)
* Revenue Share: liczony jest wynik netto wszystkich klientów i od tego wypłacany jest pewien procent od strat graczy
* Revenue Share z zerowaniem ujemnych bilansów: jeśli w minionym miesiącu bukmacher nie zyskał z klientów partnera, może wyzerować ujemny stan konta partnera
* Turnover Commission - prowizja od obrotu zależna od wielkości stawek graczy

Jak można promować?

Na swojej stronie internetowej, za pomocą mailingu, na forach internetowych, czatach, w wyszukiwarkach. Możliwości jest wiele. Dlaczego ludzie narzekają na tego typu programy, skoro są one tak korzystne? Sprawa jest prosta - buki jak i webmasterzy zapominają w pogoni za zyskiem o graczach. Wystarczy mówić jaki to dany bukmacher jest dobry, jaką ma wspaniałą ofertę by zachęcić kolejnego zdezorientowanego gracza do rejestracji. Nieważny jest fakt czy jest to prawda, liczy się kolejna złowiona ofiara. Zdezorientowani gracze nie wiedzą komu ufać, czy dany webmaster jest obiektywny czy pała tylko żądzą zysku, dlatego aby pomóc Wam w wyborze prowadzimy ranking bukmacherów, gdzie każdy może dodać opinię o danzm buku. W naszym rankingu prezentujemy tylko wypłacalnych i legalnych bukmacherów.

Jeśli podejść do programów partnerskich tak aby być w porządku wobec "potencjalnych klientów", prezentując prawdziwe informacje o bukmacherach - korzyść mogą odnieść wszyscy: buki (bo pozyskają dodatkowych graczy), webmasterzy stron (bo wpadnie im dodatkowe kilka złotych) i sami gracze, gdyż zdobędą rzeczową i wiarygodną informacje o bukach.

Czy na tym da się zarobić pokaźne pieniądze?

Nasze strony i teraz już kilkunastoletnia działalność jest tego dowodem. Trzeba włożyć w to naprawdę dużo pracy. Prawdopodobnie jedynie 10% z osób, które zarejstrują się w Programach Partnerskich dostanie jakiekolwiek pieniądze, a zaledwie 0,1% będzie mogło powiedzieć, że zarabia na tym zadawalojące sumy. Rynek bukmachestwa w internecie ciągle się rozwija i można jeszcze znaleźć miejsce dla siebie, chociaż jest już coraz trudniej.

Zysk z programów partnerskich u bukmacherów

Powyższy "zrzut z ekranu" ukazuje wpływ środków z programów partnerskich u bukmacherów w ciągu 4 dni na nasze konto w portfelu internetowym Skrill. Idąc od końca opis Ragnarok Corporation N.V. oznacza wpłatę od Pinnacle Sports, Firstclear Ltd to firma obsługująca płatności dla Unibet a bet365 to wpłata od bukmachera do którego wcześniej przelalismy środki z programu partnerskiego.

 

Poniżej wyjaśnimy podstawowe aspekty bukmacherskich programów partnerskich

Jaki jest koszt przyłączenia do programu?

Najczęściej nie ponosisz żadnych kosztów w związku z przyłączeniem się do programu. Wszystko co musisz zrobić, to otrzymać swój unikalny numer Partnera Afiliacyjnego ID, dokonać wyboru planu płatności i rozpocząć przekierowanie graczy poprzez swoją stronę.

Do ilu programów afiliacyjnych mogę się przyłączyć?

Przyłącz się do tylu programów, do ilu masz ochotę. Ale dla najlepszych rezultatów polecamy przyłączenie się tylko do tych programów, które odpowiadają odwiedzającym Twoją stronę. Bardzo dobrym wyborem na początek wydaje się sieć Gambling Affiliation, dzięki której możesz przyłączyć się do kilku programów partnerskich i szybciej uzbierać środki na pierwszą wypłatę.

Jakie są metody wypłaty z programów partnerskich?

Najczęściej każdy z serwisów wykorzystuje kilka sposób płatności w tym płatność na konto. Polecamy jednak portfele internetowe typu Skrill - zobacz argumenty przemawiające za Skrill.

Jak często otrzymuję wypłatę?

Serwisy dokonują wypłaty z tytułu wpływów z Programu Afiliacyjnego najczęściej raz na miesiąc. Drugą kwestią stanowi minimalna kwota która może zostać wypłacona. Najczęściej jest to kilkadziesiąt EUR.

W jaki sposób mogę śledzić postępy na moim koncie?

Serwisy najczęściej udostępniają online dostęp do raportu z statystykami który jest łatwo dostępny. Pozwala to na ewaluacje i optymalizację swoich poczynań przy minimalnym nakładzie sił. Będziesz mógł monitorować ogólne postępy na swoim koncie, jak i pojedynczego banera, czy też kampanii dzięki systemowi dodawania oddzielnych identyfikatorów systemowych dostępnych po kliknięciu w przycisk marketingowy.

Jeżeli Partner znajdzie partnera Afiliacyjnego, który będzie spamować, najczęściej zaraz zostanie usunięty.