Porady dla początkujących graczy

Edukacja to jeden z celów jaki przyświeca nam przy tworzeniu serwisu ebukmacher.net. Dotyczy to w szczególności nowych urzytkowników, którzy stopniowo wdrażają się w temat zakładow sportowych. Bogatsi o wieloletnie doświadczenie (istniejemy od 2003 roku), przeplatane seriami porażek i pasmami zwycięstw postanowiliśmy zaprezentować Wam pewne praktyczne porady bukmacherskie, które z pewnością pomogą Wam w stawianiu pierwszych, jakże trudnych kroków w tej branży.

Na początku zasady ogólne, a później dotyczące już samej gry.

Zasady ogólne - zanim zaczniesz grać

1. Odróżnij grę od zabawy

Już na początku naszej przygody z bukmacherką musimy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie. Czy gramy dla zabawy, w celu wygrania pierwszego miliona? Czy może stawiamy na powolne, ale regularne budowanie naszego bankrollu (budżetu bukmacherskiego)? Jeżeli nie zadeklarujemy już na starcie swoich intencji, późniejsza gra może zostać zaprzepaszczona przez mizerne wyniki, a nawet doprowadzić do tzw. ruiny gracza.

2. Oddziel pieniądze na życie od tych jakie możesz poświęcić na zakłady!

Jest to jedna z najważniejszych zasad. Pamiętajmy by wydzielić budżet na zakłady, od budżetu rodzinnego, tak by ewentualne porażki nie miały wpływu na sytuację materialną naszej rodziny. Zdarzały się już bowiem sytuacje, kiedy to gracze popadając w silne uzależnienie przegrywali na zakładach coś ważniejszego niż pieniądze, bo rodzinę, dzieci, a nawet własne życie.

3. Ustal cel swojej gry!

W bukmacherce podobnie jak i w życiu trzeba mieć swoje cele. Zdefiniuj je w możliwie najlepszy sposób. Wczuj się w rolę przedsiębiorcy, który przed rozpoczęciem działalności gospodarczej tworzy swój biznes-plan. Pamiętaj, że bezcelowe granie prędzej czy później może doprowadzić Cię do bankructwa.

4. Nie wpłacaj/stawiaj pieniędzy, których nie byłbyś w stanie przeboleć w razie porażki! Szanuj zyski!

Porada ta w dużej mierze wiążę się z zasadą nr 2. Bukmacherka, to test silnej woli i samokontroli. Nie traktuj jej w kategoriach wygrałem 2000 zł na czysto więc, mogę sobie pozwolić na to by zagrać za 1000 czy 1500 zł. Pomyśl o tym jak mógłbyś korzystniej wydać te pieniądze np. na swoich bliskich, opłaty, zakupy.

5. Ucz się na błędach swoich i innych graczy, naucz się przegrywać!

Pamiętaj, że wielu ludzi przegrało, przegrywa i będzie w przyszłości przegrywać pieniądze zupełnie nie wiedząc, gdzie będzie leżeć błąd po ich stronie.  Bądź sprytniejszy!

6. Pamiętaj, że w rzeczywistości nie grasz przeciwko losowi czy konkretnej drużynie

Wielu ludzi uważa i jest w błędnym przekonaniu, że wzajemne zakłady bukmacherskie polegają na graniu przeciwko jakiejś drużynie. W rzeczywistości, powinniśmy grać przeciwko bukmacherowi – a więc człowiekowi, który wystawia kursy na wybrane dyscypliny. Analityk czy też oddsmaker jest istotą ludzką, która może i ma prawo się pomylić. Co to oznacza w praktyce? Szukajmy błędów ludzi odpowiedzialnych za wystawianie kursów, nie będzie to jednak proste.

7. Twoje zdrowie jest najważniejsze!

W przypadku przegranej zastanów się jak to odebrałeś? Czy nie kosztowało Cię to zbyt dużo nerwów? Czy warto spróbować ponownie? Pamiętaj zdrowie jest ważniejsze od pieniędzy!

8. Nie nastawiaj się na szybki zarobek!

„Złote strzały” oczywiście mogą się zdarzyć każdemu. Wysokie wygrane jednak wbrew pozorom zwłaszcza na początku są bardzo niebezpieczne ponieważ zmniejszają naszą czujność. Tylko długofalowa i regularna gra doprowadzi nas do systematycznego powiększania naszego kapitału. Stosujmy się zatem zgodnie do sensu przysłowia: „małą łyżeczką więcej się najesz”.

9. Pamiętaj o odpowiednim podejściu!

Aby wygrywać prędzej czy później musisz mieć mentalność zwycięzcy. Porażki przyjmuj z honorem, zwycięstwa bez euforii. Nie popadaj w samozachwyt. Zawsze możesz być lepszy! Najlepszy!

10. Nie poddawaj się po nieudanym początku!

Ostatnia z ogólnych porad, a zarazem chyba najbardziej przerażająca. Aby zacząć zarabiać na bukmacherce, musisz swoje przegrać. Każdy tak zaczynał, nawet najlepsi. Do pewnych rzeczy dochodzi się z latami i nabytych wraz z nimi doświadczeniem. „Trening czyni mistrza”, „Im więcej potu wylejesz na treningu, tym mniej krwi w walce”- nigdy o tym nie zapominaj!

 

Praktyczne porady dla początkujących graczy

1. Zgromadzenie odpowiednio wysokiego kapitału na miarę swoich możliwości.

Początkowy kapitał to rzecz niezwykle ważna, dla rozpoczynających przygodę z bukmacherką. Im większy kapitał, tym większe nasze szanse na wygranie dużych pieniędzy, łatwiej jest bowiem wygrać 10 tys zł miesięcznie dysponując budżetem 100 tys zł, trudniej gdy nasze saldo początkowe wynosi 1 tys. zł. Wiadomo, że innym kapitałem będą dysponować osoby zarabiające 5-10 tys zł miesięcznie, a na inne wydatki mogą sobie pozwolić biedniejsi obywatele naszego społeczeństwa.

2. Rozsądne stawkowanie drogą do sukcesu.

Pod tym pojęciem tak naprawdę kryje się klucz do sukcesu w bukmacherce. Wielu graczy oznacza swoje typy systemem 1/10 – 10/10, gdzie 1/10 oznacza zdarzenie o najniższej stawce, a zarazem prawdopodobieństwu trafności. Analogicznie 10/10 jest jego zaprzeczeniem czyli popularnym „pewniakiem”.
Nie grajmy nigdy zakładów z cyklu „va bank”, przeważnie stawka postawiona na dany zakład powinna wynosić od kilku do kilkunastu % naszego budżetu, jakim obecnie dysponujemy! Dobrym posunięciem może być też określenie stałej, płaskiej stawki. Pamiętaj również, aby na początku i końcu sezonu wstrzymać się z rozrzutnym stawkowaniem!

3. Załóż konto u kilku sprawdzonych bukmacherów.

Bukmacher bukmacherowi nie równy. Oferta jednego może być dla Ciebie bardziej atrakcyjna niż drugiego. Takie rozwiązanie ma pozwoli dopasować twoje predyspozycje na granie konkretnej dyscypliny do najlepszej oferty bukmachera. Ponadto założenie konta u kilku bukmacherów ma inne istotne plusy – możemy wybrać najwyższy kurs na interesujące nas zdarzenie, a także w razie wyrównanych kursów i zbieżności w ich wystawianiu wyszukiwać surebety. Pamiętajmy przy tym o zakładaniu konta u sprawdzonych stabilnych finansowo firm, gwarantujących wypłatę środków.

4. Skoncentruj się na 1-2 dyscyplinach z których czujesz się najmocniejszy.

Bardzo niewielu graczy uniwersalnych tj. takich, którzy stawiają mecze mieszane z wielu dyscyplin odnosi na dłuższą metę sukces. Nie można być we wszystkim dobrym. Bukmacherka jest jak praca, w której liczy się określona specjalizacja. Szukaj więc spotkań, ze swojej dyscypliny.

5. Sprawdzaj dogłębnie informacje na temat wybranego przez Ciebie meczu.

Jeśli już upatrzyłeś swoje spotkanie staraj się zdobyć jak najwięcej informacji na jego temat. Poczytaj profesjonalne serwisy o tematyce bukmacherskiej, czy też analizy solidnych graczy odznaczających się wysokim Yieldem. Zobacz za pomocą porównywarek kursów jak typują inni, czy na wybrany typ jest spadek czy wzrost kursów. To wszystko zaprocentuje!

6. Porównuj kursy i ofertę bukmacherów.

Przegląd kursów i oferty proponowanej przez bukmacherów to jedna z pierwszych czynności, którą powinieneś zrobić przed zawarciem zakładu, zaraz po włączeniu monitora swojego komputera.

7. Single to najbezpieczniejsza forma typowania.

Stawiając singla twoje szanse wynoszą w przypadku zdarzeń o dwóch opcjach rozstrzygnięcia 50%.Z każdym kolejnym zdarzeniem na kuponie twoje szanse maleją, dlatego zawodowi typerzy lubują się w singlach.

8. Nie bój się stawiać wysokich kursów!

Czasami zdarza się tak, że bukmacher pomyli się w oszacowaniu kursów na dane spotkanie i któryś z kursów bukmacherskich będzie zawyżony w stosunku do obiektywnej szansy trafienia go. Wtedy mówimy, że kurs "ma value" czyli "wartość", a taki typ nazywamy Valuebetem.

9. Myśl, bądź spostrzegawczy!

Twórcze myślenie z biegiem lat zaprocentuje. Gdy nabierzesz niezbędnego doświadczenia, będziesz widział więcej, zaobserwujesz pewne prawidłowości, których na początku przygody z bukmacherką na pewno być nie dostrzegł! Bukmacherka jest jak praca, w której ciągle się rozwijasz i uczysz!

10. Prowadź historię zakładów, testuj swoją formę i dyspozycję.

Bardzo niewielu graczy przestrzega tej zasady. Profesjonalni typerzy prowadzą coś na miarę księgowości, która pozwala im na wgląd w swoje poczynania. W ten sposób mogą wyeliminować swoje największe mankamenty. Ponadto widzą w jakiej są dyspozycji, co jest bardzo ważne.