Odpowiedzialny hazard - ABC zakładów bukmacherskich

Hazard to ekscytujący sposób spędzania wolnego czasu przez dorosłych, a ebukmacher.net pragnie, aby jego klienci cieszyli się stawianiem zakładów i grami hazardowymi za naszą pomocą.

Staramy się udostępniać klientom efektywne, bezpieczne, uczciwe i odpowiedzialne społecznie usługi. Z tego powodu dysponujemy szeregiem środków, które powinny pomóc klientom i zapewnić ich spokój ducha.

Gry hazardowe a osoby nieletnie

Uprawianie hazardu przed ukończeniem 18 lat jest wykroczeniem, a każdy bukmacher przeprowadza stosowne kontrole wieku.

ICRA (Internet Content Rating Agency)

Aby pomóc w przeciwdziałaniu hazardowi wśród osób niepełnoletnich, większość firm bukmacherskich zarejestrowała swoje witryny hazardowe w organizacji ICRA. ICRA prowadzi bazę danych zgłoszonych witryn, które przedstawiają użytkownikom zrozumiałe porady, aby pomóc im w znalezieniu tego, czego szukają, a także aby mogli zaufać znalezionym zasobom i unikać treści, które uważają za niestosowne dla siebie samych lub swoich dzieci. W celu uzyskania dalszych informacji należy odwiedzić witrynę www.icra.org

Dzienne / tygodniowe limity depozytu

Ta funkcja dostępna na koncie u bukmachera umożliwia klientom ograniczanie ilości pieniędzy, które mogą deponować przez internet na swoim koncie w okresach dziennych lub tygodniowych. Te kwoty można zmniejszać w dowolnym momencie, ale ich zwiększenie wymaga 24-godzinnego oczekiwania po złożeniu wniosku. Pracownicy Działu Obsługi Klienta mogą udzielić dalszych informacji, ale nie mogą uchylić ograniczeń nałożonych przez klientów.

Dostęp do historii klienta

Klienci mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do pełnej historii transakcji, wypłat i depozytów. Stan konta klienta jest zawsze dostępny na stronie gracza. Można go także sprawdzić na stronie głównej każdego bukmachera.

Szkolenie dla pracowników

Wszyscy nasi pracownicy uczestniczą w szkoleniach otyczących problemów z hazardem, dlatego jeśli masz problem napisz do nas.

Utrzymywanie kontroli

Większość ludzi utrzymuje hazard pod kontrolą, ale dla niektórych gry hazardowe mogą stać się przyczyną problemów. Łatwiej jest zachować kontrolę, pamiętając o następujących kwestiach:

- Hazard powinien być rozrywką jeśli nie jesteśmy profesjonalnymi graczami, a nie sposobem na zarabianie pieniędzy
- Unikaj odrabiania strat
- Graj hazardowo tylko wtedy, gdy możesz sobie pozwolić na przegraną
- Kontroluj czas i pieniądze poświęcone na hazard
- Jeśli chcesz skorzystać z przerwy w hazardzie, możesz użyć opcji samowykluczenia
- Jeśli chcesz porozmawiać z kimś o swoim problemie z hazardem, skontaktuj się lub poszukaj pomocy na: Hazardzisci.org lub Uzależnie Nie

Źródła pomocy i porad

GamCare to zarejestrowana organizacja charytatywna obsługująca poufną linię telefoniczną i zapewniająca porady dla osób dotkniętych problemami związanymi z hazardem. Z GamCare można się skontaktować pod numerem 0845 6000 133 (w Wielkiej Brytanii stawka jak za połączenie lokalne) lub klikając tutaj.

Gambling Therapy zapewnia wsparcie i porady przez internet w wielu językach

Więcej informacji na temat odpowiedzialnego korzystania z gier hazardowych można znaleźć na stronie Gambling Aware

Polskie Towarzystwo Psychologiczne uruchomiło telefon zaufania 801-889-880

Problem z hazardem

Poniższe pytania mogą pomóc w stwierdzeniu, czy hazard zawładnął twoim (lub kogoś innego) życiem:

- Czy unikasz pracy lub szkoły, żeby grać?
- Czy grasz, żeby uciec od nudnego lub nieszczęśliwego życia?
- Kiedy grasz i kończą ci się pieniądze, czy czujesz się stracony, zdesperowany i musisz zagrać ponownie najszybciej jak to możliwe?
- Czy grasz do ostatniego grosza, wydając nawet pieniądze na bilet do domu czy kawę?
- Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się kłamać, żeby ukryć sumę wydanych pieniędzy lub czas poświęcony na grach hazardowych?
- Czy inni kiedykolwiek krytykowali cię za uprawianie hazardu?
- Czy straciłeś zainteresowanie rodziną, przyjaciółmi lub swoim hobby?
- Czy po przegranej czujesz, że musisz spróbować odzyskać swoje pieniądze najszybciej, jak to możliwe?
- Czy kłótnie, frustracja lub rozczarowanie wzmagają w tobie chęć gry?
- Czy czujesz się przygnębiony lub nawet miewasz nastroje samobójcze spowodowane uprawianiem hazardu?

Im większa liczba odpowiedzi pozytywnych, tym bardziej prawdopodobne jest to, że masz poważny problem z hazardem. Aby z kimś o tym porozmawiać, zadzwoń na linię zaufania Polskiego Towarzystwa Psychologicznego pod numer 801-889-880

Dobrowolne czasowe zawieszenie konta

Każdy odpowiedzialny bukmacher dodany na naszej stronie ma możliwość samowykluczenia, aby pomóc klientom, którzy uważają, że hazard wymknął im się spod kontroli i chcą uzyskać pomoc w przerwaniu uprawiania gier hazardowych. Po wybraniu opcji samowykluczenia na swoim koncie klienci nie mogą używać swojego konta przez czas określony przez nich samych.

Konta, które zostały samowykluczone, nie mogą być ponownie aktywowane pod żadnym pozorem przez okres samowykluczenia. Po zakończeniu tego okresu klienci mogą ponownie oddać się hazardowi.

Klienci, którzy uważają, że mają problemy związane z hazardem, powinni szukać pomocy. Więcej informacji można znaleźć w części „Źródła pomocy i porad” powyżej. Należy zwrócić również uwagę na to, aby skorzystać z funkcji samowykluczenia oferowanej przez inne serwisy hazardowe i innych operatorów gier hazardowych. Można też użyć oprogramowania, które blokuje dostęp do hazardowych witryn internetowych.