ABC zakładów bukmacherskich - Jak zacząć przygodę z obstawianiem zakładów sportowych

Korzystająć z naszego serwisu możesz uzyskać pomoc lub szczegółową informację, klikając słowo, które będzie podlinkowane.

Poniżej znajdziesz przewodnik informujący, jak rozpocząć grę w zakładach bukmacherskich.

Sprawdź bukmachera zanim się zarejestrujesz

Bukmacherzy kierują się różnymi zasadami i ustaleniami. Z tego względu dobrze jest zapoznać się w każdym przypadku z regulaminem. Jeśli jednak nie mamy na tyle czasu to przynajmniej zapoznaj się ze skróconym opisem firmy i opiniami wystawionymi przez innych graczy, które znajdziesz na każdej podstronie z bukmacherem. Niezbędne informacje o bukmacherach, pozwolą Ci poznać wybraną firmę.

Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które warto wiedzieć:

 • Czy bukmacher ma ofertę na której nam zależy (np. polską ligę)
 • Jakie waluty obsługuje bukmacher
 • Możliwość oglądania i typowania w trakcie spotkania
 • Możliwości depozytów na konto gracza
 • Wymagana minimalna kwota wpłaty
 • Możliwości wypłacenia wygranej z konta gracza
 • Opłaty w związku z wpłatami na konto gracza
 • Opłaty zwiazane z wypłatami z konta gracza
 • Minimalna liczba meczy wymagana do zawarcia zakładu
 • Minimalna stawka wymagana do zawarcia zakładu
 • Maksymalna możliwa stawka w jednym zakładzie
 • Maksymalna dozwolona wygrana w jednym zakładzie
 • Reguły dotyczące unieważnienia zawartych zakładów

Z nami zaoszczędzisz dużo czasu, ponieważ tych i innych rzeczy dowiesz się nie musząc przeszukiwać wszystkich stron bukmacherów. Większość informacji znajdziesz w samym rankingu, a jeśli chcesz jeszcze więcej informacji wystarczy, klikniesz w logo bukmachera a przekierowany zostaniesz na podstronę z informacjami szczegółowymi.

Kliknij w link prowadzący na stronę firmy bukmacherskiej

Wybierz bukmachera w naszym rankingu bukmacherskim (wszyscy bukmacherzy wymienieni w rankingu są wypłacalni i zweryfikowani przez nas jak i tysiące innych graczy), klikając ikonkę "W" przy nazwie bukmachera lub zasugeruj się naszymi propozycjami dla początkujących.
Jako, że nie jesteś jeszcze zorientowany, który z bukmacherów będzie dla Ciebie najlepszy i czym się kierować przy wyborze pierwszego bukmachera to podpowiemy Ci, którzy z nich będą napewno spełniać Twoje oczekiwania - przynajmniej na początku przygody bukmacherskiej.

Wybierz pomiędzy firmami:
Bukmacher SportingbetBukmacher BetssonBukmacher ExpektBukmacher Unibet

Ostateczną decyzję zostawiamy oczywiście Tobie, ponieważ poza walorami strikte bukmacherskimi, z którymi zapoznasz się już w trakcie obstawiania musi Ci jeszcze odpowiadać kolorystyka strony, budowa, strona ma być intyicyjna w nawigacji dla Ciebie, a każdy z nas ma inne wymagania pod tymi względami.
Ikona zarejestruj sięPo wyborze bukmachera i kliknięciu w ikonkę "Zarejestruj się" znajdujący się pod opisem każdego z nich zostaniesz przeniesiony na jego stronę internetowa. Dla niektórych bukmacherów przekierowanie nastąpi bezpośrednio do strony z formularzem rejestracyjnym.

Załóż konto gracza

Zanim złożysz pierwszy zakład musisz najpierw założyć konto gracza. Musisz wprowadzić swoje dane osobowe do systemu danego bukmachera. Kiedy przebrniesz przez proces rejestracji musisz wprowadzić/otrzymać nazwę użytkownika, hasło i/lub numer konta gracza. Warto zapisać ten numer w miejscu niedostępnym dla osób postronnych.

Formularz rejestracyjny Unibet

Pamietaj aby wypełniając formularz rejestracyjny podawać tylko prawdziwe dane, ponieważ w przypadku wygranej (a takie jest założenie podczas rejestracji) konto zostanie zweryfikowane najczęściej podczas wypłaty środków z konta. W przypadku kiedy przesłane skany dokumentów nie będą się zgadzały z wcześniej wprowadzonymi danymi środki nie zostaną wypłacone a konto zostanie zablokowane. Takie dane jak adres zamieszkania będzimy mogli zmienić w każdej chwili, ale jesli chodzi o imię i nazwisko, datę urodzenia czy płeć to dane takie zostaną przypisane do konta na stałe.

Otrzymaj bonus powitalny

Większość bukmacherów oferuje swoim nowym klientom bonusy za otwarcie konta. Wszystkie aktualne bonusy można podglądnąć na naszej stronie w ramcje "Najlepsze promocje bukmacherów w sieci" lub na stronie z bonusami bukmacherskimi, gdzie dowiemy się jakiej wysokości bonus nam przysługuje i na jakich warunkach.

Pamiętaj, że należy najpierw zapoznać się z zasadami na jakich można daną premię otrzymać. W przypadku niektórych bukmacherów napotykamy na obostrzenia, które mają skutecznie zniechęcić urzytkownika do nadużyć. Jednym z takich obostrzeń może być możliwość otrzymania bonusa tylko raz z jednego adresu IP czy jednego gospodarstwa domowego.

Wpłata środków na konto gracza

W większości przypadków wpłaty można dokonać przy pomocy karty płatniczej i kredytowej, przelewu bankowego, czy poprzez szybkie przelewy bankowe jak np. mTransfer z mBanku poprzez Płatności24. Wpłata dokonana przy pomocy karty kredytowej pojawia się na Twoim koncie niemalże natychmiast, podczas gdy przy przelewie bankowym należy poczekać kilka dni. Opłaty pobierane przy przelewie pieniędzy są różne, czasami bukmacherzy część opłat biorą na siebie.

Jednak obowiązujące zasady należy sprawdzić u każdego bukmachera i w każdym banku indywidualnie.

Przy opcjach depozytów nalezy napewno wspomnieć o najlepszym portfelu elektronicznym jakim napewno jest Skrill. Jest to narzędzie szczególne polecane dla polskich graczy, a więcej można przeczytać w artykule:
"Dlaczego warto używać portfeli elektronicznych na przykładzie Skrill"
Logo Skrill
Wszystkie możliwości wpłat, jak i minimalne kwoty opisujemy na stronie kazdego z bukmacherów.

Typowanie zdarzenia

Po wpłaceniu środków na swoje konto można rozpocząć typowanie. Zauważ, że niektórzy bukmacherzy nie umożliwiają typowania wyników pojedynczych zdarzeń. Możesz się też spotkać z różnymi sposobami prezentacji kursów. O sposobach prezentacji kursów przeczytaj tutaj: Rodzaje kursów. W niektórych firmach bukmacherskich zamiast stawki wpisuje się oczekiwaną wygraną.
Jak złyżyc pierwszy zakład opisujemy w osobnym artykuje na przykładzie jednej z firm. Artykuł dostępny jest tutaj: Pierwszy zakład.

Wypłata pieniędzy z konta gracza

Najczęstszym sposobem wypłaty jest, tak jak w przypadku wpłat, karta kredytowa, Skrill, bądź też przelew bankowy. Tutaj również czas transferu pieniędzy jest różny. Pamiętaj, że często pobierane są opłaty od wypłat z konta i/lub za przeliczenie walut tak zwane przewalutowanie.
Wszystkie opcje wypłat jak i minimalne wartości są udostepnione na naszej stronie u poszczególnych bukmacherów.
Przed wypłatą środków z konta sprawdź też, czy spełniłeś wszystkie warunki bonusu jeśli z takowego korzystałeś przy rejestracji.