Handicapy Azjatyckie

Handikapy Azjatyckie są jedną z najciekawszych form obstawiania meczy piłki nożnej, ponieważ rozwiązują tak zwany „problem remisów”. Bukmacherzy przed startem meczu dają drużynie, która jest teoretycznie słabszą, stosowną przewagę w formie goli, bramek, punktów itp...

Handicapy azjatyckie

Co to są Handicapy Azjatyckie?
Rodzaje handicapów

 

 

 

Co to są Handicapy Azjatyckie?w górę

Handicapy azjatyckie to jeden z istotniejszych rodzajów zakładów oferowanych przez bukmacherów. Zazwyczaj nowi gracze nie obstawiają na te kursy, a szkoda ponieważ szansa wygranej rośnie procentowo.
Handicapy azjatyckie "Hang Cheng" pochodzą z Azji i tam na początku przede wszystkim były  stosowane. Obecnie są z powodzeniem stosowane z w Europie.

Handicapy azjatyckie eliminują w meczach piłkarskich możliwość grania na remis natomiast wyrównują kursy na obie drużyny co powoduje, że nie musimy grać po niskim kursie na faworyta.

Należy nadmienić, iż wiele firm bukmacherskich niechętnie stosuje ten rodzaj kursów ponieważ marża bukmacherska diametralnie się zmniejsza.

Podstawowe informacje:

- w przypadku remisu następuje zwrot stawki
- występują dwa rodzaje kursów 1 i 2
- kursy na 1 i 2 raczej nie odbiegają od siebie i wynoszą najmniej 1,7

 

U jakiego bukmachera możesz zagrać w handicapy Azjatyckie? Zazwyczaj tylko więksi bukmacherzy posiadają w swojej ofercie zakłady na Asian Handicaps.

BetVictor | Bet365 | 

Rodzaje handicapów w górę

Handicap 0:0

W przypadku braku faworyta kurs na handicap wygląda następująco 0:0 ( kurs 1,7 do 1,7) co oznacza, że w przypadku wygrania drużyny oznaczonej nr 1 my wygrywamy kupon w całości (po kursie 1,7) natomiast w przypadku remisu otrzymujemy zwrot stawki. Tak samo jest z drugiej strony. Natomiast jeśli obstawimy na drużynę nr 1, a wygra drużyna nr 2 to przegrywamy kupon w całości.

Handicap 0:1/4 lub 0,-1/2 0,+1/2

Drużyna nr 1 0,-1/2 1,83
Drużyna nr 2 0, +1/2 1,93

W tym przypadku wygląda to następująco:
Przy założeniu, że postawimy na drużynę nr 1 i ona wygra to wygrywamy kupon po kursie 1,83 jeśli będzie remis to otrzymujemy w połowie zwrot stawki natomiast jeśli przegra to my też przegrywamy kupon.
Z drugiej strony odbywa się w ten sam sposób.

Handicap 0:1/2 lub +1/2 -1/2

Drużyna nr 1 -1/2 1,83
Drużyna nr 2 +1/2 1,93

Jeśli postawimy na drużynę nr 1 i ona wygra to wygrywamy cały kupon jeśli będzie remis lub przegra to kupon zostaje przegrany.

Natomiast inaczej jest w przypadku postawienia na drużynę nr 2 ponieważ w przypadku wygranej lub remisu tej drużyny wygrywamy kupon! Natomiast jeśli drużyna nr przegra to my też przegrywamy.

Handicap 0:3/4

Drużyna nr 1 -1/2, -1 1,83
Drużyna nr 2 +1/2, +1 1,93

Gdy postawimy na drużynę nr 1 i ona wygra różnicą dwóch bramek lub więcej to wygrywamy kupon w całości, jeśli wygra różnicą jednej bramki to wygrywamy połowę postawionej stawki, a druga połowa jest zwracana. Jeśli drużyna nr 1 zremisuje lub przegra to kupon jest w całości przegrany.