Bukmacher naziemny czy internetowy?

Wielu graczy, szczególnie początkujących próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie najbardziej opłaca się grać - u bukmachera tzw. naziemnego jak STS, Fortuna, Toto-mix, czy może u bukmacherów internetowych jak np. bet365, pinnacle sports, unibet, betsson?

Bukmacher naziemny czy internetowy?

Który bukmacher lepszy naziemny czy internetowy?

Dawniej niejako zmuszeni bylśmyi do „zakładania się” w specjalnie do tego przystosowanych punktach. Wraz z rozwojem technologii informatycznej i wzrastającym upowszechnieniem się hazardu w sieci, obserwujemy ciągły odpływ klientów z punktów naziemnych do bukmacherów internetowych. O tym, dlaczego tak jest postaramy się wyjaśnić w dalszej części artykułu. Zdecydowana większość graczy zaczyna swą przygodę z zakładami sportowymi u bukmacherów naziemnych, do których idzie się np. po szkole z kolegami czy po pracy. Punkty bukmacherskie zaczynamy odwiedzać dość regularnie. W rzeczywistości jednak tracimy cenny czas, a także i pieniądze, bo zakłady „online” mają nad tymi standardowymi wręcz miażdżącą przewagę.

Poznaj 10 powodów dla których warto wybrać bukmachera internetowego!

1. Kursy

W związku z tym, że bukmacherzy internetowi, nie mają konieczności utrzymywania lokalów w centrach dużych czy średnich miast, ani opłacać zbędnych pracowników, mogą sobie pozwolić na oferowanie graczom wyższych kursów. Takie rozwiązanie w konsekwencji doprowadzi do tego, że nasza potencjalna wygrana na kuponie z tymi samymi zdarzeniami, co u bukmachera naziemnego będzie wyższa. Wysokie kursy to kluczowy czynnik opłacalności gracza. Co to jest kurs zobacz w słowniku bukmacherskim.

2. Marża bukmacherska

Marża wiąże się bezpośrednio z wytyczaniem, wystawianiem przez analityków sportowych (pracowników firm bukmacherskich) kursów na określone wydarzenia sportowe. W przypadku firm internetowych marże są na znacznie niższym poziomie, niż u tradycyjnych bukmacherów, co skutkuje lepszym kursem dla klienta. Co to jest marża bukmacherska zobacz w słowniku bukmacherskim.

3. Brak podatku

Serwery bukmacherów internetowych mają swoją siedzibę w krajach tzw. „rajów podatkowych”, gdzie od wygranych nie jest pobierany podatek. W praktyce oznacza to, że klienci nie muszą oddawać państwu 10 % wygranej. Obecnie w Polsce po aferze hazardowej obowiązuje zwiększona stawka podatkowa 12%, co ma istotny wpływ na utratę klientów przez bukmacherów naziemnych.

4. Oferta

Oferta kursowa bukmacherów naziemnych ma się nijak do tej proponowanej przez internetowych bukmacherów. Mnogość dyscyplin oraz rodzajów zakładów to kolejny „+” dla zakładów w sieci.

5. Bonusy i promocje

Bukmacherzy „online” bardzo często w ramach wszelkiego rodzaju akcji reklamowych mających za zadanie przyciągnąć swoich klientów, oferują różnego typu profity przy wpłacaniu środków na konto. Są to m.in.:
- bonus 100 % od pierwszego depozytu ( przy wpłacie 100 zł – otrzymujemy 200 zł );
- tzw. „darmowy zakład”, do określonej kwoty, uzależnionej od wpłacanej kwoty;
- inne.

6. Zakłady live

Grając w Internecie można typować mecz, który już się zaczął, a także oglądać go na żywo. Takiej możliwości nie daje nam gra w lokalu naziemnym, ponieważ pomimo, że zdarza się obejrzeć mecz w punkcie to z zakłady na żywo raczej nie są realne - do tego jeszcze ograniczona ilośc miejsc.

7. Wygoda i dostępność 

W przeciwieństwie do bukmachera lokalnego, zakłady Internetowe zawierane są w domu. Ponadto mecze online można typować nawet do 1 minuty przed zdarzeniem. Pośpiech by zdążyć z puszczeniem zakładu jest, więc niepotrzebny.

8. Statystyki

Sieć daje nam nieprzebrane możliwości dostępu do statystyk, analiz, zapowiedzi, wyników i innych materiałów dotyczących spotkań. Zatem koniec z szukaniem segregatora z odpowiednimi danymi w punkcie.

9. Dodatki

Oprócz zakładów sportowych, bukmacherzy Internetowi oferują również kasyno, pokera, zdrapkę, giełdę zakładów wirtualnych oraz gry.

10. Możliwości

Internet jest idealnym miejscem do zastosowania różnych strategii gry. Ma to szczególne znaczenie dla graczy zawodowych, grających za duże kwoty. Przykładem jest zagranie zwykłej „kontry”, gdy został nam jeden mecz na kuponie.W przypadku bukmachera naziemnego, ta możliwość mogłaby zostać ograniczona, ponieważ punkty czynne są zazwyczaj do godz. 19-20.