Treść artykułu

Nasza ocena: | Ocena użytkowników:

Obroty legalnych bukmacherów to 157 mln zł, nielegalnych 1,2 mld zł w II kw.

Obroty polskiej legalnej branży bukmacherskiej, skupionej w Stowarzyszeniu Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich, wyniosły 156,6 mln zł, w II kw. 2013 r., czyli o 12,2 mln więcej niż rok wcześniej, poinformowały Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne (STS). W jej ocenie, to nadal niewiele w porównaniu do 1 236 mln zł szacowanego obrotu nielegalnej branży w Polsce.

"Polskie legalne firmy bukmacherskie ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich w drugim kwartale 2013 roku osiągnęły łączne obroty w wysokości 156,6 mln zł. Aż 34,5 mln zł to wynik w zakładach w sieci internet, a 122,1 mln zł to obrót w naziemnych punktach przyjmowania zakładów. Dla porównania w roku ubiegłym, w analogicznym okresie, łączny obrót wyniósł 144,5 mln zł. Natomiast w pierwszych trzech miesiącach tego roku polskie legalne firmy bukmacherskie wypracowały jeszcze więcej, aż 167,1 mln zł obrotu" - czytamy w komunikacie.

W ocenie STS, wzrost obrotów legalnej branży bukmacherskiej w Polsce jest w znaczniej mierze spowodowany rozszerzaniem zakładów w sieci internet.

"Polskie firmy dysponują coraz większą ofertą i sprawniejszymi systemami. Dodatkowo w odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadzane są udogodnienia takie jak LIVE Tracker - pozwalające śledzić na żywo aktualną sytuację na arenach sportowych"  - powiedział prezes STS Mateusz Juroszek, cytowany w komunikacie.

Według niego, zakłady online charakteryzują się silną tendencją wzrostową i już stanowią około 22% łącznych obrotów legalnej branży. Ten trend będzie się pogłębiał, ponieważ polskie firmy wprowadzają także zakłady "na żywo", które w krajach Europy Zachodniej stanowią ponad 50% wszystkich zawieranych zakładów.

"Wynik w drugim kwartale jest bardzo dobry, ale mniejszy niż zakładaliśmy. Jest to spowodowane funkcjonowaniem w Polsce nielegalnej branży bukmacherskiej, oferującej zakłady w sieci internet. Firmy te nie posiadają stosownych zezwoleń Ministerstwa Finansów, a także nie odprowadzają podatków w Polsce" - podkreślił Juroszek.

Według szacunków analityków Star-Typ Sport, firmy, które działają w Polsce bez zezwolenia Ministerstwa Finansów, osiągnęły obroty w pierwszej połowie 2013 roku na poziomie 2 556 mln zł (z czego 1 236 mln w II kw.) oferując nielegalnie zakłady przez internet. Szacunki opierają się m.in. na danych o obrotach wybranych firm z lat ubiegłych, tendencji branży z lat poprzednich, a także ilości kont online na terenie Polski.

"Wobec braku efektywnych regulacji oraz skutecznego przeciwdziałania przez regulatora rynku działalności szarej strefy zakładów bukmacherskich, z tytułu nielegalnie urządzanych na terenie RP zakładów do budżetu państwa oraz związków sportowych nie trafiła ani złotówka" - podsumowały STS.

Star-Typ Sport powstała w 1997 roku. Obecnie posiada już ponad 380 punktów przyjmowania zakładów w całej Polsce, jak podała spółka na swojej stronie internetowej.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/obroty-legalnych-bukmacherow-to-157-mln-zl-nielegalnych-1-2-mld-zl-w-ii-kw/wky5c

Komentarze i oceny

Brak komentarzy

Twój komentarz

* - pola obowiązkowe